Tane Biber ( Yeşil )

1,20 ₺
Vergi dahil
Miktar
Adet
In Stock

  • Güvenli Ödeme Güvenli Ödeme
  • Aynı Gün Kargo Aynı Gün Kargo

Yeşil tane biber, karabiberin olgunlaşmadan toplanıp tuz ya da sirke içerisinde yüksek sıcaklıkta hızlıca kurutulmasıyla elde edilmektedir. Bu işlem sonucu ham biberler yeşil rengini korur. Aroması karabiberden az olmasına rağmen kendine has bir koku ve tada sahiptir. Türk mutfağında pek kullanılmamasına rağmen dünya mutfağında pek çok şef tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle Uzakdoğu mutfağında sıkça kullanılmaktadır. Literatürde tadı mayhoş, taze ve aromatik olarak tarif edilir.


8697554245
100 Öğeler

Bilgi kartı

Menşei
Vietnam

related products

aynı kategoride bulunan diğer 6 ürün:

Kakule

Başlangıç Fiyatı 1,50 ₺

Hindistan ve Güneydoğu Asya ülkelerinde yetişen kakule Zencefilgiiller familyasından bir bitkidir. Şifalı özelliğinin yanında yemeklerde ve tatlılarda aroma katması için de tercih edilen kakule herkesin mutfağında bulunması gereken bir baharattır. Ülkemizde yetişmeyen kakule, dünyada safran ve vanilyadan sonra gelen en pahalı bitki olarak kabul edilir. 3-4 metreye kadar uzayabilen kakule, genelde bataklık ormanları sevmektedir.

Hint Biberi

40,00 ₺

Özel bir biber olan hint biberi menşe Hindistan olmak ile beraber Türkiye’de kolay kolay rastlayabileceğiniz bir acı değil.Yerken üç kere düşünün..